MGR. PAVEL KRATOCHVÍL

Výuka hry na klavír, zpěvu, sbormistr dětského pěveckého sboru RADOST, skladatel a textař.

 

Je absolventem JAMU. V době studií na této vysoké škole se s úspěchem účastnil několika národních i mezinárodních klavírních soutěží a mistrovských kurzů u renomovaných světových klavíristů. Již během studia spolupracoval jako sólista s českými symfonickými orchestry, mimo jiné i s Filharmonií Brno se kterou uvedl klavírní koncert F dur Georga Gershwina.
Zároveň se věnoval komorní hudbě. Ve spolupráci s předním brněnským violoncellistou Martinem Švajdou koncertoval na významných pódiích celé Evropy. Společně natočili 2 CD. První obsahuje díla R.Schumanna, C. Debussyho a I.Stravinského, druhé s názvem Francouzské sonáty se skladbami C. Francka a F. Poulenca.
V současné době se plně věnuje pedagogické činnosti a to jak na JAMU, tak v Hudebním ateliéru.
Součástí jeho činnosti je i tvorba skladatelská. Je autorem mnoha nejen instruktivní skladeb pro klavír, flétnu, klarinet či komorní soubor. Jeho skladby jsou hrány po celém světě, včetně USA.
Velká část jeho tvorby je věnována také písním pro dětské sbory se kterými získal několik ocenění v Mezinárodní skladatelské soutěži OPUS IGNOTUM.
    Kromě písní věnovaných dětem je také autorem šansonů a balad, které s duem PIACERE – 
Pavel Kratochvíl – klavír a vynikající slovenská zpěvačka Dagmar Vývleková, nahrál na CD 
s názvem ČTVRTÉ PŘÁNÍ u společnosti PJ RECORDS.
Spolupracuje s hudebním nakladatelstvím eNOTY.eu. a švýcarským hudebním nakladatelstvím 
EDITIONS MARC REIFT.